מכירים את התופעה המקוממת בה מעסיק דורש מעובד להתנהל מולו באמצעות חשבוניות כעצמאי (עוסק מורשה) כל זאת כדי להתחמק מתשלום הזכויות הסוציאליות של העובד ובניגוד לרצונו של העובד?

חשוב לדעת, שגם במקרה כזה, בית הדין יכול בסופו של דבר להכיר באותו “עצמאי” כעובד לכל דבר ועניין.
תביעה שהגשתי מטעם לקוח שלי, רופא במקצועו, תיק מורכב משפטית, הסתיימה אמש בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים – על הצד הטוב ביותר וכנגד כל הסיכויים!!!!

המחלוקת העיקרית בתיק הייתה תחילה אם בכלל מתקיימים יחסי עובד מעסיק בין הצדדים כאשר אני טענתי כי התובע (הלקוח שלי) היה עובד לכל דבר ועניין ומגיעים לו פיצויי פיטורים בסיום עבודתו, זאת למרות שהתנהל באמצעות חשבוניות וחתם על חוזה התקשרות המעיד כי אין יחסי עובד מעסיק, ואילו הנתבעות (החברה וקופת החולים) טענו כי הלקוח שלי היה עצמאי שנתן שירותים רפואיים במרפאה שלהם כרופא חיצוני וברגע שסיימו את התקשרותם איתו, לא מגיע לו כלום.

מ”לא מגיע לו כלום” בסופו של יום, ולאחר מו”מ ארוך, נסגרה פשרה בה הלקוח שלי יקבל פיצוי בסך 90,000 ש”ח(!!!!!) בגין סיום העסקתו.

מסקנה: מעסיק המתנהל מול עובד במסווה של “עצמאי” (פרילנסר), שלא יופתע אם בסופו של דבר, אותו “עצמאי” יוכר כעובד והמעסיק יצטרך לשלם לאותו עובד כל המגיע לו על פי החוק. 

גלילה למעלה דילוג לתוכן