החלטת שאת רוצה להתפטר מעבודתך בתום חופשת הלידה כדי להישאר בבית ולטפל בתינוקך – מה עליך לעשות?

עובדת המחליטה לא לחזור למקום העבודה, כדי להישאר לטפל בתינוקה בבית (תוך 9 חודשים מיום הלידה), צריכה להודיע בכתב למעסיק שלה כי הינה מתפטרת על מנת לטפל בתינוק (התפטרות בדין פיטורים) ובתוך כך לבקש לקבל את כל המגיע לה על פי החוק, לרבות פיצויי פיטורים. 
על העובדת לעשות כן לפחות חודש ימים לפני המועד בו היה עליה לשוב למקום העבודה – על מנת לתת למעסיק הודעה מוקדמת (לפני תום חופשת הלידה).

התפטרות שכזו יכולה גם להיעשות תוך שבועות או מס’ חודשים ממועד החזרה לעבודה (כל עוד זה בטווח של 9 חודשים מיום הלידה). למשל: אם עובדת חזרה לעבודה אחרי חופשת הלידה ועם הזמן הבינה שהיא לא מצליחה לעבוד ולטפל בתינוק בו זמנית ולכן היא מעדיפה לעזוב – המבחן הקובע הוא מועד ההתפטרות ומטרת ההתפטרות.

גם מעבר למשרה חלקית יכולה להיחשב התפטרות לצורך טיפול בילד. 
למה הכוונה? 
עובדת שעבדה במשרה מלאה וכעת לאחר חופשת הלידה, מבקשת לעבור מקום עבודה חדש בו היא עובדת במשרה חלקית, מספר קטן של שעות ביום, כאשר המעסיק הנוכחי שלה לא יכול לאפשר לה לחזור לעבוד במשרה חלקית, זה עדיין יחשב כהתפטרות לצורך טיפול בילד, שכן היא מטפלת בו בחלק מהיום (מאפשר לה שהות ממושכת עם הילד) ולא יכלה לחזור לעבוד משרה מלאה במקום העבודה הקיים – גם כאן היא תהיה זכאית לפיצויי פיטורים במסגרת התפטרות זו.

גלילה למעלה דילוג לתוכן